טלפון 077-4000179, רחוב יהודה הלוי 45, ראשון לציון, שעות עבודה ראשון-חמישי 09:00-18:00 

שירותי ענן לעסקים

שירותי ענן לעסקים

מהו מחשוב ענן?

במילים פשוטות, מחשוב ענן הוא אספקת שירותי מחשוב – כולל שרתים, אחסון, מאגרי מידע, רשתות, תוכנות, ניתוחים ואינטליגנציה – דרך האינטרנט ("הענן") כדי להציע חדשנות מהירה יותר, משאבים גמישים וחסכון בקנה מידה. בדרך כלל אתה משלם רק עבור שירותי ענן שבהם אתה משתמש, עוזר לך להוריד את עלויות התפעול שלך, להפעיל את התשתית בצורה יעילה יותר ולהגדיל ככל שהצרכים העסקיים שלך משתנים.

היתרונות העיקריים של מחשוב ענן

מחשוב ענן הוא שינוי גדול מהאופן המסורתי של עסקים לחשוב על משאבי IT. להלן שבע סיבות נפוצות שארגונים פונים לשירותי מחשוב ענן:

עלות

מחשוב ענן מבטל את הון ההון של רכישת חומרה ותוכנה והקמה והפעלה של מרכזי נתונים באתר-מדפי השרתים, החשמל מסביב לשעון עבור חשמל וקירור ומומחי ה- IT לניהול התשתיות. זה מסתכם מהר.

מהירות

רוב שירותי מחשוב הענן ניתנים בשירות עצמי ולפי דרישה, כך שאפשר לספק גם כמויות עצומות של משאבי מחשוב תוך דקות, בדרך כלל בלחיצות עכבר בודדות, מה שנותן לעסקים גמישות רבה ומוריד את הלחץ מתכנון הקיבולת.

קנה מידה גלובלי

היתרונות של שירותי מחשוב ענן כוללים את היכולת לבצע קנה מידה אלסטי. בענן לדבר, זה אומר לספק את הכמות הנכונה של משאבי ה- IT – למשל, פחות או יותר מחשוב, אחסון, רוחב פס – בדיוק כשהם נחוצים, ומהמיקום הגיאוגרפי הנכון.

פריון

מרכזי נתונים באתר דורשים בדרך כלל הרבה "התעסקות עם מכונות השרתים"-התקנת חומרה, תיקון תוכנה ושאר מטלות ניהול IT שדורשות זמן רב. מחשוב ענן מסיר את הצורך בהרבה משימות אלה, כך שצוותי IT יכולים להשקיע זמן בהשגת יעדים עסקיים חשובים יותר.

ביצועים

שירותי מחשוב הענן הגדולים פועלים ברשת עולמית של מרכזי נתונים מאובטחים, המשודרגים באופן קבוע לדור האחרון של חומרת מחשוב מהירה ויעילה. זה מציע מספר יתרונות על פני מרכז נתונים ארגוני אחד, כולל הפחתת זמן אחיזת רשת ליישומים וחסכון גדול יותר בקנה מידה.

מהימנות

מחשוב ענן הופך את גיבוי הנתונים, התאוששות האסון והמשכיות העסקים לקלים ופחות יקרים מכיוון שניתן לשקף נתונים במספר אתרים מיותרים ברשת ספקית הענן.

ביטחון

ספקי ענן רבים מציעים מגוון רחב של מדיניות, טכנולוגיות ובקרות המחזקות את תנוחת האבטחה שלך באופן כללי, ומסייעים בהגנה על הנתונים, האפליקציות והתשתית שלך מפני איומים פוטנציאליים.

Cloud Computing

Cloud Computing

סוגי מחשוב ענן

לא כל העננים זהים ולא סוג אחד של מחשוב ענן מתאים לכולם. מספר דגמים, סוגים ושירותים שונים התפתחו כדי לעזור להציע את הפתרון המתאים לצרכים שלך.

ראשית, עליך לקבוע את סוג פריסת הענן, או את ארכיטקטורת מחשוב הענן, עליה יושמו שירותי הענן שלך. ישנן שלוש דרכים שונות לפריסת שירותי ענן: בענן ציבורי, בענן פרטי או בענן היברידי. למידע נוסף על עננים ציבוריים, פרטיים והיברידיים .

ענן ציבורי

עננים ציבוריים הם בבעלותם ומופעלים על ידי ספקי שירותי ענן של צד שלישי  , המספקים את משאבי המחשוב שלהם, כמו שרתים ואחסון, דרך האינטרנט. Microsoft Azure היא דוגמה לענן ציבורי. עם ענן ציבורי, כל החומרה, התוכנות ותשתיות תומכות אחרות הן בבעלות ומנוהלת על ידי ספק הענן. אתה ניגש לשירותים אלה ומנהל את חשבונך באמצעות דפדפן אינטרנט. למידע נוסף על הענן הציבורי .

ענן פרטי

ענן פרטי מתייחס למשאבי מחשוב ענן המשמשים אך ורק עסק או ארגון בודד. ענן פרטי יכול להיות ממוקם פיזית במרכז הנתונים של החברה באתר. חלק מהחברות משלמות גם לספקי שירות של צד שלישי כדי לארח את הענן הפרטי שלהן. ענן פרטי הוא ענן שבו השירותים והתשתיות נשמרים ברשת פרטית. למידע נוסף על הענן הפרטי .

ענן היברידי

עננים היברידיים משלבים עננים ציבוריים ופרטיים, קשורים יחד בטכנולוגיה המאפשרת לחלק נתונים ויישומים ביניהם. על ידי מתן אפשרות לנתונים ויישומים לעבור בין עננים פרטיים לציבוריים, ענן היברידי מעניק לעסק שלך גמישות רבה יותר, אפשרויות פריסה רבות יותר, ומסייע לייעל את התשתית, האבטחה והתאימות הקיימים שלך.

 

שירותי ענן לעסקים

שירותי ענן לעסקים

סוגי שירותי ענן: IaaS, PaaS, ללא שרת ו- SaaS

רוב שירותי מחשוב הענן מתחלקים לארבע קטגוריות רחבות: תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (PaaS), ללא שרת ותוכנה כשירות (SaaS). אלה נקראים לפעמים מחשוב הענן "מחסנית" מכיוון שהם נבנים זה על זה. הידיעה מה הם וכיצד הם שונים מקלה על השגת המטרות העסקיות שלך.

תשתית כשירות (IaaS)

הקטגוריה הבסיסית ביותר של שירותי מחשוב ענן. עם IaaS, אתה שוכר תשתית IT-שרתים ומכונות וירטואליות (VMs), אחסון, רשתות, מערכות הפעלה-מספק ענן על בסיס תשלום לפי התשלום.

פלטפורמה כשירות (PaaS)

פלטפורמה כשירות מתייחסת לשירותי מחשוב ענן המספקים סביבה לפי דרישה לפיתוח, בדיקה, אספקה ​​וניהול יישומי תוכנה. PaaS נועד להקל על מפתחים ליצור אפליקציות אינטרנט או מובייל במהירות, מבלי לדאוג להקמה או לניהול התשתית הבסיסית של שרתים, אחסון, רשת ובסיסי נתונים הדרושים לפיתוח.

מחשוב ללא שרת

חפיפה עם PaaS, מחשוב ללא שרת מתמקד בבניית פונקציונליות של אפליקציות מבלי להשקיע זמן בניהול רציף של השרתים והתשתיות הנדרשות לשם כך. ספק הענן מטפל עבורך בהגדרה, תכנון קיבולת וניהול שרתים. ארכיטקטורות ללא שרת הן ניתנות להרחבה ומונחות אירועים, ומשתמשות רק במשאבים כאשר מתרחשת פונקציה או טריגר ספציפי.

תוכנה כשירות (SaaS)

תוכנה כשירות היא שיטה להעברת יישומי תוכנה דרך האינטרנט, על פי דרישה ובדרך כלל על בסיס מנוי. עם SaaS, ספקי ענן מארחים ומנהלים את יישום התוכנה ואת התשתית הבסיסית, ומטפלים בכל תחזוקה, כמו שדרוגי תוכנה ותיקוני אבטחה. משתמשים מתחברים ליישום דרך האינטרנט, בדרך כלל באמצעות דפדפן אינטרנט בטלפון, בטאבלט או במחשב האישי.

שימושים של מחשוב ענן

אתה כנראה משתמש במחשוב ענן כרגע, גם אם אינך מבין זאת. אם אתה משתמש בשירות מקוון כדי לשלוח דוא"ל, לערוך מסמכים, לצפות בסרטים או טלוויזיה, להאזין למוסיקה, לשחק משחקים או לאחסן תמונות וקבצים אחרים, סביר להניח שמחשוב ענן מאפשר הכל מאחורי הקלעים. שירותי מחשוב הענן הראשונים בני כמעט עשור, אבל כבר מגוון ארגונים-החל מסטארט-אפים זעירים ועד לתאגידים גלובליים, סוכנויות ממשלתיות ועד לעמותות-מאמצים את הטכנולוגיה מכל מיני סיבות.

להלן כמה דוגמאות למה שאפשר כיום עם שירותי ענן מספק ענן:

צור יישומים מקומיים בענן

בנה, פרוס והרחיב יישומים במהירות – אינטרנט, נייד וממשק API. נצל טכנולוגיות וגישות מקורות ענן , כגון מכולות, Kubernetes , ארכיטקטורת מיקרו-שירותים, תקשורת מונעת API ו- DevOps.

בדוק ובנה יישומים

צמצום עלות וזמן פיתוח אפליקציות באמצעות תשתיות ענן הניתנות להרחבה או הורדה בקלות.

אחסון, גיבוי ושחזור נתונים

הגן על הנתונים שלך בצורה חסכונית יותר-ובקנה מידה עצום-על ידי העברת הנתונים שלך דרך האינטרנט למערכת אחסון ענן מחוץ לאתר הנגישה מכל מקום ומכל התקן.

ניתוח נתונים

אחד את הנתונים שלך בין צוותים, חטיבות ומיקומים בענן. לאחר מכן השתמש בשירותי ענן, כגון למידת מכונה ובינה מלאכותית, כדי לחשוף תובנות להחלטות מושכלות יותר.

הזרמת שמע ווידאו

התחבר לקהל שלך בכל מקום ובכל זמן בכל מכשיר עם וידאו ושמע בחדות גבוהה עם הפצה עולמית.

הטמע מודיעין ו AI

השתמש במודלים חכמים כדי לסייע לעסוק בלקוחות ולספק תובנות יקרות מהנתונים שנלכדו.

לספק תוכנה לפי דרישה

תוכנה לפי דרישה, הידועה גם בשם Software as Service (SaaS) מאפשרת לך להציע ללקוחות את גרסאות העדכונים והעדכונים העדכניים ביותר בכל עת שהם צריכים, בכל מקום שהם נמצאים.

מרגישים שיש לכם צורך בידע נוסף?

לייעוץ ללא עלות 077-4000179

4.7/5 - (27 votes)
דילוג לתוכן