טלפון 077-4000179, רחוב פריימן 5, ראשון לציון, שעות עבודה ראשון-חמישי 09:00-18:00 

גיבוי בענן

גיבוי בענן

כניסת מחשוב הענן לחיינו

בעבר, לפני עידן מחשוב הענן, כל הקבצים והמידע שנעשה בהם שימוש עסקי היו צריכים להיות מאוחסנים על גבי שרת מקומי. הגישה אליהם הייתה מתאפשרת רק באופן מקומי וכך גם השימוש בהם והעריכה שלהם. מחשוב הענן שינה הרבה דברים באופן בו עובדים עם מערכות מחשוב שונות.

בעזרת שירותים המוצעים בענן ניתן כיום לגשת לקבצים ולמידע מכל מקום שהוא. גם עבודה בתוכנות מתאפשרת כיום בענן מכל מחשב ומכל מקום שהוא. מגוון השירותים הניתנים בענן הוא מגוון מאוד. שירותים כמו אופיס 365 ניתנים בענן ומאפשרים עריכה מקוונת של קבצי Word ו-Excel. גם תוכנות CRM רבות ניתנות כיום בענן. מערכות ניהול לקוחות פופולריות כמו Salesforce ושירותים אחרים מנוהלות כיום ברשת האינטרנט באמצעות מחשוב ענן.

מהפיכה זו גרמה לכך שכבר אין צורך לאחסן שרתים יקרים המכילים מידע עסקי רב. את מרבית המידע ניתן לשמור ולנהל בענן. שינוי זה הוביל לפיתוח שיטות עבודה חדשות. העובדה שניתן מכל מקום להגיע לקבצים החשובים שלנו מהווה יתרון משמעותי שמייעל מאוד תהליכי עבודה רבים.

גיבוי בענן

מהו גיבוי בענן?

אחד מסוגי פתרונות מחשוב הענן הקיימים הוא גיבוי בענן. שבעצם מאפשר לשמור את כל הקבצים והמידע של בית העסק באחסון ענן. מדובר בשרת חיצוני שמחובר לרשת האינטרנט וניתן להעלות אליו כל דבר.

ישנם שירותים פופולריים לשימוש ביתי ועסקי שמאפשרים גיבוי בענן. שירותים מוכרים כמו Dropbox ו-One Drive (של מיקרוסופט) הם בעצם שירותי גיבוי Cloud.

שירותי גיבוי ב Cloud עובדים בצורה שבה מתבצע סנכרון מתמיד בין החשבונות המקומיים שמחוברים לגיבוי ובין השרת המרוחק. כך כל שינוי שאתם מבצעים בקובץ שנמצא בענן נשמר מייד ומסתנכרן עם השרת. הדבר מאפשר לבצע גיבוי מתמיד תוך כדי ביצוע הפעולה היום יומית והשוטפת של העבודה על הקבצים.

בעבר היה צורך לבצע גיבוי יזום בכל פרק זמן נתון על מנת שהקבצים יישמרו בגרסה העדכנית ביותר שלהם. בעזרת גיבוי בענן – התהליך הזה נעשה מיותר. הגיבוי נעשה באופן אוטומטי ומתמיד ללא צורך בפעולת גיבוי יזומה וממושכת.

מה היתרונות של שימוש בגיבוי בענן?

לשימוש בגיבוי ענן יש יתרונות רבים. היתרון הראשון הוא חיסכון משמעותי בהוצאות של העסק על אחזקת שרתים מקומיים וניהול ואחזקה שלהם. מכיוון שהמידע מגובה בשרת חיצוני שיש אליו גישה מכל מקום – אין צורך לבצע גיבוי מקומי של המידע.

עובדה זו חוסכת משאבים רבים לעסק ומייעלת את העבודה היום יומית. בנוסף, כפי שכבר צוין, אין צורך לבצע פעולת גיבוי יזומה. בעבר היינו מקדישים זמן רב לגיבוי של הקבצים באופן אקטיבי. כיום, הגיבוי בענן מתבצע באופן מיידי ואוטומטי.

הדבר מאפשר גם עבודה מרובת משתמשים על אותם קבצים בקלות רבה יותר. מכיוון שלכל המחשבים יש גישה לקבצים שנמצאים בגיבוי ענן – קל יותר לבצע עבודה משותפת על קבצים שבעבר הייתה אליהם גישה רק מהמחשב בו הם היו מצויים.

בנוסף, גיבוי ב Cloud מאפשר גם עבודה מהבית במקרה הצורך. כאשר הייתה לקבצים רק גישה מקומית מתוך המשרד, היה צורך בחיבורי VPN מורכבים כדי לאפשר גישה אליהם ועבודה איתם. ברגע שהקבצים מגובים בענן, הם נגישים מכל מחשב שיש לו חיבור באינטרנט. הדבר מצריך רק התחברות למידע באמצעות שם משתמש וסיסמה של העובד – והוא יכול להמשיך לעבוד מכל מקום ובכל שעה.

גיבוי בענן תורם לשקט הנפשי שלכם

אחד מהדברים החשובים ביותר, כאשר מדובר בגיבוי של נתונים – הוא השקט הנפשי שלכם כעובדים ומנהלים. במחשבי העסק נמצא מידע חשוב ורגיש, שיש חשיבות רבה לכך שתמיד יהיה מגובה באופן מלא. אובדן מידע בעקבות תקלות יכול לגרום נזק רב לעסק שלכם.

לכן, כאשר ישנו גיבוי בענן, אתם יכולים להיות הרבה יותר רגועים. הגיבוי מתבצע בשרתים חיצוניים ולכן הסיכוי שהמידע ייפגע בעקבות תקלה הוא נמוך בהרבה. כאשר משתמשים בשירותי גיבוי בענן של חברה מקצועית ואמינה, המידע בטוח ביותר והסכנה שמשהו ישתבש או ילך לאיבוד קטנה מאוד.

איך בוחרים שירות ענן לעבוד מולו?

כפי שציינו, קיימים שירותי גיבוי בענן רבים וגדולים. פרט לשירותים המוכרים, קיימות חברות רבות שמעניקות שירותי גיבוי ב Cloud ומאחסנות את המידע על גבי השרתים שלהן. חברות פתרונות מחשוב מאפשרות לגבות את הקבצים והמידע העסקי שלכם במגוון פתרונות אחסון של גיבוי Cloud.

כאשר אתם מתקשרים עם חברת IT מקצועית, שמתמחה בשירותי מחשוב לעסקים שדואגת לספק לכם תמיכה טכנית לעסק, אתם יכולים להתייעץ איתה לגבי שירות הענן המומלץ ביותר עבור גיבויים. חברה מקצועית של פתרונות מחשוב יכולה להתאים עבורכם את השירות המתאים ביותר. גיבוי ב Cloud יכול להתבצע במגוון שרתים, ולכן חשוב לקבל ייעוץ וגם תמיכה טכנית בהמשך.

חברת IT שמעניקה פתרונות מחשוב כוללים יכולה להציע לכם שירותי גיבוי בענן כחלק ממערך שירותים כולל של תמיכה שהיא מעניקה לעסק שלכם. שירותים אלו כוללים גם תמיכה וניהול של רשתות, תמיכת Help Desk ושמירה על אבטחת המידע של הנתונים והמחשבים שלכם.

לסיכום – גיבוי בענן מייעל את העבודה שלכם

גיבוי בענן מאפשר לכם לעבוד בצורה בטוחה ויעילה יותר. הגיבויים נמצאים על שרת חיצוני שניתן לגשת אליו מכל מקום וכך מתאפשרת עבודה לא רק במשרד. הגיבוי נעשה באופן אוטומטי תוך סנכרון מתמיד של המידע. כל שינוי שמתבצע בקבצים נשמר מייד ומועלה לענן.

גיבוי בענן מאפשר לכם להיות רגועים לגבי האפשרות של אובדן מידע. המידע שלכם תמיד מגובה ותמיד שמור. בעזרת חברת פתרונות מחשוב מקצועית שתסייע לכם בשירותי גיבוי בענן אתם יכולים להבטיח את הפעילות העסקית הרציפה של החברה שלכם בכל עת.

4.7/5 - (27 votes)
דילוג לתוכן